Každodenní nabídka 

stálé výstavy, obchody, hry, aktivity

Video hrad křivoklát a Hamousův statek - pozvánka https://www.stream.cz/vyletak/10017440-hura-na-krivoklat-hrad-rozhlednu-i-usedlost-ze-16-stoleti 

Stálé výstavy

Benzinová pumpa
Nejnovější expozice připomíná originální čerpací stanici z 30.let 20. století. Na realizaci se podílel Milan Bednařík se svým grafickým návrhem. 

Cesta legionáře
Mapuje poslední období našeho státu před vznikem Československé republiky

Můj stát 
Výstava symbolů české státnosti, určená pro děti a mládež


Vstupte s námi do obrazu
Výstava děl vzniklých v předešlých ročnících Křivořezání.

Výstava ryb
V předpolí hradu, ve sklepení bývalého hradního pivovaru je od července 2017 nová výstava sladkovodních ryb, volně žijících v českých vodách. Velká akvária s živými rybami nadchnou nejen děti, ale i dospělé.

 

 

Stálé obchody

Hradní Restaurace a kavárna

 

 

 

 

 

 


Řezbářství - Michaela Pospíšilová

Mincovna a jiná drobná řemesla - Jitka Vecková
Vlastnoruční ražby mincí s námětem Křivoklátu nebo dukátu Karla IV. 
Možnost odrátování starého hrnce, nebo zakoupení nové keramiky.

Sklo a keramika ve věži Huderka - Eva Růžičková

Řezbářství a keramika - Vojta Vlček


Dobrodružná zážitková hra - Kelleyho žalář

Edukační programy

Od června 2016 nabízí hrad Křivoklát nový edukační program ve formě výstavy s názvem Můj stát, aneb Putování s českým lvem za sedmi státními symboly. Poutavou formou se děti seznámí se všemi symboly české státnosti.
 
Cesta legionáře - výstava mapuje poslední období našeho státu před vznikem Československé republiky. Výstava je součástí projektu Legie 100, který připravuje ČSOL ke stému výročí vzniku republiky a jehož cílem je připomenout zásadní historické zásluhy československých legionářů.
 
Tyto výstavy najdete v prostorách bývalé lednice v návštěvnickém centru a jsou přístupné zdarma v době otevíracích hodin návštěvnického centra.
 
 
Středověká kamenická huť - expozice kamenického řemesla v Purkrabství na I. nádvoří hradu Křivoklát.
 
 

Hrad Křivoklát spolupracuje se Střední odbornou školou dopravy a cestovního ruchu v Krnově při profesní přípravě budoucích pracovníků v cestovním ruchu.

http://www.sos-dcr.cz/cs/akce-pruvodcovani-hrady-zamky-2016

Hrad Křivoklát se v roce 2016 zapojil do projektu řetězového provádění, který zde realizovala ZŠ Křesomyslova v Praze pro žáky 6. - 8. ročníků.

Hrad Křivoklát se zapojil do celostátního projektu Národního památkového ústavu Památky nás baví (http://pamatkynasbavi.cz), jehož cílem je realizovat v památkových objektech po celé ČR krátkodobé programy a dlouhodobé vzdělávací projekty. Projekty jsou součástí celostátní vzdělávací koncepce Národního památkového ústavu.

Na hradě proběhly pilotní programy v roce  2013, kdy se zde od jara do podzimu realizoval projekt Václav IV. očima dětí a o prázdninách programy pro malé návštěvníky hradu.

Pokud chcete své děti zapojit do vzdělávání na památkových objektech, sledujte aktuálně vypsané programy na stránkách projektu Památky nás baví.(http://www.pamatkynasbavi.cz/Edukacni-centra/EC-Veltrusy/)

Abychom pro veřejnost připravili kvalitní programy, jsme otevřeni dalším návrhům a iniciativám jednotlivců, spolků a organizací.